Home Mapka
710 lat za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 09:45

Zorganizowane w sobotę jubileuszowe obchody 710 rocznicy lokacji wsi Łęcze zgromadziły nie tylko mieszkańców Łęcza. Sprzyjająca aura sprawiła, że do wsi przybyli goście z sąsiednich miejscowości a także poszukujący rozrywki elblążanie. W siedlisku „Lanzania” odbyły się oficjalne uroczystości i biesiada integracyjna. Zobacz  pierwszy i drugi i trzeci fotoreportaż.

Od rana na szkolnym boisku rozgrywano turniej piłki nożnej o „Złote Widły Sołtysa” z udziałem ośmiu drużyn. Po piłkarskich emocjach przez miejscowość, przy dźwiękach syren wozów strażackich, z boiska do siedliska „Lanzania” przeszła parada jubileuszowa na czele z grupą chłopców z drużyny piłkarskiej "Sokół Łęcze" oraz dziewcząt z grupy tanecznej. Tu przypomniano treść aktu lokacyjnego wsi Łęcze, na estradzie uczniowie miejscowej szkoły przedstawili legendę o dzwonach i wieży kościoła w Łęczu. Wystąpiły wokalne talenty, a w formie śpiewanych kupletów przedstawiono życzenia od sąsiadów wsi.
Część oficjalną zakończyła przysięga mieszkańców Łęcza. Przyrzekli oni dbać o swoją miejscowość i czynnie wspierać wszystkie działania służące jej rozwojowi. Do wieczora trwała wielka biesiada integracyjna przy muzyce.
Jubileuszowe obchody, wsparte przez grono sponsorów, na stałe wpisano do kalendarza imprez w Łęczu, a zorganizowali je Rada Sołecka wsi , Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą” i KS „Sokół” Łęcze.

Zarząd Stowarzyszenia Łęcze-wieś z perspektywą serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

 

 

© Łęcze 2009