Home Łęcze bedzie w internecie
Łęcze będzie w internecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 15 Maj 2009 09:41

Łęcze będzie w internecie

Elbląg w portEl.pl, Łęcze będzie w internecie
dzięki życzliwości Szkoły Podstawowej w Łęczu, młodzież może korzystać z sali komputerowej.

W styczniu rozpoczęła się realizacja projektu „Łęczmy się z młodzieżą - rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze”, którego jednym z efektów ma być uruchomienie strony www wsi Łęcze, przygotowanej i redagowanej przez jej młodych mieszkańców. Projekt realizuje Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą”.

W realizacji projektu uczestniczy bezpośrednio 12 młodych mieszkańców Łęcza w wieku od 14 do 19 lat, uczących się w gimnazjach i szkołach średnich. W ciągu sześciu miesięcy mają podnosić swoje umiejętności w dziedzinie informatyki, dziennikarstwa i znajomości języka angielskiego, a także umiejętności interpersonalne. M.in. młodzież przeprowadzi wśród mieszkańców wsi ankietę, w ten sposób pozna ich opinie, potrzeby i problemy, tę wiedzę będzie mogła wykorzystać przy tworzeniu witryny www.
Rozpoczął się już 40-godzinny kurs języka angielskiego, kurs w zakresie tworzenia stron www na bazie gotowej platformy dostępnej w internecie oraz obsługi komputera, a także warsztaty dziennikarskie, warsztaty fotografii i obróbki graficznej zdjęć. Efektem tych działań ma być uruchomienie w czerwcu tego roku witryny www wsi Łęcze (częściowo dwujęzycznej - j. angielski).

Projekt „Łęczmy się z młodzieżą - rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze” uzyskał dotację w wysokości 7 000 tys. zł konkursie grantowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse 2008”. Całkowita wartość projektu to 10 400 zł.
Elbląg w portEl.pl, Łęcze będzie w internecie
PD.
 

© Łęcze 2009