Home Wysoczyzna Elbląska
Łęczmy się z młodzieżą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009 14:33

W Łęczu trwa projekt „Łęczmy się z młodzieżą - rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze”, realizowany przez Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą”. Zobacz fotoreportaż.

W ramach projektu dzieci uczestniczą w treningach piłki nożnej, tańca nowoczesnego oraz zajęciach z ratownictwa, a także nauki pływania prowadzonych przez Grupę Wodną z Elbląga. W okresie wakacyjnym planowane są dwa wyjazdy treningowe oraz wyprawa w ramach „Szkoły przetrwania”.
Pierwsze efekty prowadzonych zajęć mieszkańcy Łęcza oraz zaproszeni goście mogli podziwiać podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łęczu oraz stowarzyszenie.
Młodzi piłkarze drużyny Sokół Łęcze zaprezentowali się bardzo profesjonalnie w nowych błękitnych strojach zakupionych przez sponsorów drużyny - firmę Layman oraz Lira.[fotor]
Licznie zgromadzona publiczność, szczególnie młodsza, żeńska część głęboko wzdychała na widok młodych przystojniaków. Nie dość, że świetnie wyglądali, to jeszcze okazali się bardzo gościnni. Pozwolili wygrać na własnym boisku piłkarzom Concordii Elbląg. Nie jest to jednak ich ostatnie słowo. Pod okiem trenera Jacka Florka dzielnie trenują i wierzą, że następnym razem sięgną po zwycięstwo.
Dziewczęta, które uczestniczą w zajęciach z tańca nowoczesnego również miały swoje pięć minut. W koszulkach promujących drużynę Sokół Łęcze, pod okiem pani Kasi, trenerki zespołu zaprezentowały układ taneczny, efekt kilkumiesięcznych zajęć.
Festyn zaplanowany został w taki sposób, aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Począwszy od sportowych emocji, poprzez konne przejażdżki, a skończywszy na wspólnym ognisku.
Siedem amazonek i jeden jeździec z okolicznej, zaprzyjaźnionej Stajni Pagórki, wjechali w eleganckich strojach na teren boiska. Dzieci tłumnie przybiegły, aby choć na chwilę wsiąść na konia i poczuć się jak prawdziwy Winnetou.
Maluchy mogły wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach zręcznościowych, rysowania kolorową kredą na chodniku i zabawach na specjalnie dla nich przygotowanym placyku zabaw. Rodzice mieli okazję przyjrzeć się występom swoich pociech. Wiersze, piosenki i tańce nagradzano gromkimi brawami.
Projekt „Łęczmy się z młodzieżą- rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
 
 

© Łęcze 2009