Home Dla koniarzy
Znowu razem ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 10 Czerwiec 2010 05:56

W niedzielę, 30 maja, na terenie Szkoły Podstawowej w Łęczu, odbył się Festyn Rodzinny.                

W organizację imprezy, obok szkoły, zaangażowało się Stowarzyszenie „Łęcze – wieś z perspektywą”.      

Zobacz fotoreportaż.

     Festyn okazał się kolejnym udanym, wspólnym przedsięwzięciem szkoły i stowarzyszenia. Główną ideą była integracja środowiska lokalnego. Każdy z przybyłych gości znalazł dla siebie coś atrakcyjnego i mógł miło i aktywnie spędzić niedzielne popołudnie.
     Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Trudno powiedzieć czy bardziej przejęci byli mali artyści czy ich rodzice. Wydaje się,   że tych drugich mocniej zżerała trema.
     Dzieci sprawdzały swoje umiejętności w zawodach sportowych, konkursie plastycznym i turnieju łuczniczym .
     Nie zabrakło też turnieju dla rodziców. Mamy i tatusiowie zmierzyli się m. in. w konkursie skręcania maszynki do mięsa, w ubijaniu jajka i zawijaniu pączków.
     Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz aikido przygotowany przez adeptów tej niezwykle widowiskowej sztuki walki z Elbląskiego Stowarzyszenia Aikido AIKIKAI. Gromkimi brawami nagradzane były prezentowane ćwiczenia, które momentami płynnością i precyzją ruchów przypominały taniec.
     Zbyt silny wiatr uniemożliwił niestety wzniesienie się paralotni, ale i tak pokaz przygotowany przez paralotniarzy Elbląskiej Grupy Paralotniowej wzbudził ogromny zachwyt publiczności. Wzniesione nad boiskiem szkolnym skrzydło wyglądało imponująco.
     Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć kawiarenki ze wspaniałymi ciastami, kawą i herbatą. Domowe wypieki cieszyły się ogromnym wzięciem. Dochód z kawiarenki przeznaczony zostanie na dofinansowanie wycieczki szkolnej. Tradycją szkoły są wyjazdy uczniów na wycieczki, na które wcześniej z pomocą rodziców zarabiają pieniądze. W tym roku dzieci wyjadą do Szymbarka.
     Należy podkreślić, że zorganizowanie interesującego i urozmaiconego festynu było możliwe dzięki zaangażowaniu Elbląskiej Grupy Paralotniowej, Elbląskiego Stowarzyszenia Aikido AIKIKAI i Wolontariatu Studenckiego – Projektor.

 Katarzyna Monist

Zmieniony: Czwartek, 10 Czerwiec 2010 06:19
 

© Łęcze 2009