Home Dla koniarzy
www.lecze.com.pl PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 16 Czerwiec 2009 13:40

 

 

 

Młodzi ludzie, mieszkańcy wsi Łęcze realizowali w miesiącach od stycznia do czerwca projekt finansowany przez Polsko –Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu „Równać Szanse 2008 – regionalny konkurs grantowy”. Projekt został stworzony przez członków Stowarzyszenia „Łęcze – wieś z perspektywą”, aby krzewić tradycyjne wartości i historię regionu wśród młodzieży. W jego ramach odbywały się zajęcia, na których uczestnicy programu pracowali nad internetową witryną miejscowości. Zamysł był taki, aby stworzyć stronę WWW z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców Łęcza, a także przestawić ofertę turystyczną tej przepięknej miejscowości.
Praca na warsztatach dziennikarskich i informatycznych przyniosła pierwsze rezultaty. Pod okiem i przy wsparciu merytorycznym  prowadzących zajęcia z firmy informatycznej Vene Studio z Elblaga powstała  witryna www.lecze.com.pl .
Wirtualny serwer zapewniła bezpłatnie zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem firma Softel.
Zawartość strony ma być sukcesywnie uzupełniana przez mieszkańców Łęcza. Owoc pracy osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie został przedstawiony na spotkaniu integracyjnym, kończącym projekt, które odbyło się 12 czerwca 2009 w prywatnym gospodarstwie mieszkanki Łęcza.
W spotkaniu uczestniczyła zarówno młodzież biorąca udział w projekcie, jak i spora część członków Stowarzyszenia wraz z rodzinami. Kapryśna czerwcowa pogoda była tym razem łaskawa dla organizatorów. Z chwilą rozpoczęcia imprezy słońce zaświeciło nad przepięknymi wzgórzami Wysoczyzny Elbląskiej. Trwała ona tak długo, że jej uczestnicy mogli również podziwiać niepowtarzalny zachód słońca nad Zalewem Wiślanym.
Prezes Stowarzyszenia, pani Anetta Magdziak-Gęsicka zaprezentowała podczas spotkania zebranym gościom witrynę www.lecze.com.pl oraz złożyła podziękowania wszystkim jej autorom, w tym szczególnie dwóm młodym mieszkańcom Łecza, dzięki którym projekt został pomyślnie zrealizowany- Wojtkowi Chochołowi, głównemu informatykowi i Kamilowi Spodarkowi, koordynatorowi projektu. Prezes zachęciła wszystkich zebranych do dalszego redagowania strony, zdobywania materiałów i zamieszczania ich na stronie.
  Ostatnia, nieoficjalna i integracyjna część spotkania upłynęła na degustacja przygotowanych przez uczestników spotkania potraw i rozmowach przy ognisku do późnego wieczora.

Zmieniony: Wtorek, 16 Czerwiec 2009 13:53
 

© Łęcze 2009